Într-o atmosferă specială și într-o locație exclusivistă și elegantă, Casa Pianului din Arad, marți, 11 iulie 2023, membrii ai Rotary Arad Cetate, reprezentați de President Andrei Florin Nilă, Asistent Guvernator 2023-2024 Daniela Cîrnațu, secretar Lidia Begher și Dorin Begher, au fost prezenți la ceremonia de rotire a colanului și schimbare a președintelui Rotary Club Arad.
Past president Renate Dumitrean a predat preşedinția Ancuței Ciortea, care, alături de noul Board al Rotary Club Arad, își propune, conform valorilor și principiilor comune gândite de Paul Harris și fondatorii mișcării globale Rotary, proiecte și acțiuni de succes în folosul societății și comunității arădene, bazate pe filosofia de a servi în mod altruist și voluntar în beneficiul semenilor: „Service Above Self”.
Clipele frumoase și emoționante au inclus un mini concert, mici surprize, precum și o degustare de vin organizată de Crama Familia Darabont.
Felicitări echipei ce a predat ștafeta și mult succes Președintelui 2023-2024 Ancuța Ciortea și echipei sale!